Yapısal Çelik

Yapısal Çelik Nedir ?

Ağır Çelik Tarihçesi
Genel Olarak Ağır Çelik Yapılar;

Ağır Çelik yapılar ilk olarak 3.000 yıl önceye kadar kullanılmaktaydı. 3.000 yıl kadar önce demir ve çelik insanların kültür ve uygarlığının bir temeliydi ve o zamanlarda bile cevherden demir elde etmeye çalışılıyordu. O zamandan beri sorun hep aynı olmuştur - demir cevherini, onu ekonomik bir şekilde kullanılır hâle getirmek amacıyla çeşitli teknikler uygulayarak metalik hâle dönüştürmek. alternatifi olarak bir çok yöntem denenmiş ve ilk şehirlerin kurulmasından itibarende yapılarda kullanılmaya başlanmıştır..

Dünya üzerinde çelik fiyatlarının en uygun olduğu ülkeler arasında ilk sıralarda gelen ülkemiz Türkiye ise geçmiş yıllardada aslında demir ve çelik üretiminin başlangıç yolunda rol oynamıştır. Bir çok kaynağa göre demir çelik işlenmesi Anadolu ve Kafkasların kuzeyinde başlamıştır.

Uzun yıllar boyu kullanılan ve gün geçtikçe gelişen Teknolojinin ilerlemesi ile işlenmesi daha düşük maliyetli hale gelen Ağır Çelik ve üretim teknolojisi hızla geleneksel üretim teknolojilerini yakalamış ve uluslararası deneyimlerle kendini geliştirerek eskiye nazaran daha fazla tercih edilir olmuştur.

Gelişmiş birleşim detayları üretim ve inşaat daha kolay, ekonomik ve güvenilir olmuştur. Ağır Çelik sistem uluslararası kodları ve şartnameleri rahatlıkla karşılamış ve yerel otoritelerden de gerekli yasal onayları almıştır.

ABD, Almanya, Kanada, Avustralya, İngiltere, Japonya başta olmak üzere özellikle gelişmiş olan ülkelerde uzun yıllardan beri hafif çelik sistem tercih edilmektedir.Teknoloji zengini evler üretmeye başlamıştır.Günümüzde üretilen bir çok çok katlı yapıda dahi aktif olarak kullanılan ağır çelik bizimle beraber hafif çelik yapılarlada bir arada kullanılarak hem maliyetler düşürülmüş, hemde sağlam yapılar üretilmiştir.

Ağır Çelik Üretim
Ağır çelik üretim teknolojileri gün geçtikçe ilerlemekte ve her yeni yılda bir adım daha ileri gitmektedir. Gelişen teknoloji ve yazılımlar ile bu daha profesyonel hale gelmektedir.Çelik üreticilerinin arz ettiği ürünlerin kalitesi artarken bir çok çelik yapıdan uzak duran ülkelerde mecburen çelik yapıya dönmeye başlamıştır.

Ağır Çelik yapılar artık birer ihtiyaçtır. Çünkü yapı elemanları arasında çelik kadar kolay işlenebilen ve bu kadar sağlam ürünler bu maliyetlerle elde etmek mümkün değildir. Önümüzdeki yüzyıl içerisinde de bu böyle olacaktır. Çelik zamandan tasarrufu ve hızı ile maliyetleri aşağı çekmete ve daha kaliteli sağlam çelik yapılar için olanak sağlamaktadır.

Bir yapının sağlamlığını kullanılan malzemenin kalınlığından çok statiğine bağlı olduğunu bize açıkça gösteren ağır çelik doğru kullanım ile bir çok zorluğun üstesinden gelebildiğini kanıtlamıştır.

Avrupa'da ve Amerika'da uzun yıllardır yaygın olan çelik ev ve villar şimdi ülkemizde Smart Çelik ve Prefabrik Yapı güvencesi ile sizlerle. Doğru üretim doğru malzeme ile en kaliteli yapılar ortaya çıkabilmektedir. Çelik ve yan elemanlarının tamamen yanmaz olmazı 100 - 150 yıl gibi uzun ömürlü olmasıda kullanımı daha da arttırmaktadır. Hafif çelik üretimler artık daha yaygındır.


Ağır Çelik ile Üretilebilecek Ev Modelleri

 

Size Özel Üretimler Sunuyoruz

ve Gerekli Tüm Sertifikasyonu Sizlere Sunuyoruz. Dünya Markası Olmak için Hızlı Büyüyen Türkiye'nin Markası

Bize Ulaşın
12

Ülke


Üretimlerimizi 12 farklı ülkede bir çok firmaya ve bayilere gönderiyoruz.
142

Yapı


Yıllık ortalama 142 münferit proje ve üretime imza atmaktayız.
95

Proje


Büyük projeler ile ilgili yılda 95 yeni proje üretmekteyiz.

Ağır Çelik Yapı Üretim Aşamaları

Ağır Çelik Yapı Üretim Aşamaları Bilgi Birikim ve Tecrübe Gerektiren Kısa Ama Dolu Dolu Bir Yoldur.
 • Müşteri Talepleri

  Önce müşterilerimizden gelen talepleri dinleriz. Bunun doğrultusunda bir projelendirme yapılır
 • Proje Kontrolleri

  Çizilen projeler müşterilerimiz gittikten sonra son hali için çalışmalar yapılır ve üzerinden tekrar tekrar hatalara yer vermemek için geçirilir. SAP200 Programında test ve deneylere tabi tutulan yapınız, gerekli olumlu sonuçlardan sonra müşterilerimize sunuulur.
 • Müşteri Onayları

  Müşterilerimizden onay aldıktan sonra mühendislerimiz tarafından çelik projesi çizilir. Makinalarımıza ait özel bir program ile çizilen çelik projesi statik yapılarak sağlamlık testlerine sokulur.
 • Üretime Hazırız.

  Sağlamlık testlerini sorunsuz geçen çelik modelimiz bir ev olmak üzere fabrikaya üretime gönderilir. Bir taraftanda evde kullanılacak diğer malzemelerin siparişleri verilir.
 • Şantiye İçin Hazırız.

  Üretilen ağır çeliğimiz ve diğer kaplama izolasyon v.s. malzemeler ile kamyonlara ve tırlara yüklenerek şantiye sahasına iner ve montaj başlar
 • Kaba Kurulum

  Kaba kurulumu 3-4 gün içerisinde hızlıca biten evimizin pencereleri ve kapıları takılır. Ayrıca bu sırada elektrik su tesisatları yapılmıştır.
 • Anahtar Teslim Fabrika

  Ağır çelik sistemler ile anahtar teslim fabrika, ağır çelik hangar, ağır çelik depo, ağır çelik garaj sistemleri, ağır çelik çatı sistemleri üretebilmekte ve teslim edebilmekteyiz.