Tiny House Modeller

Tiny House Modelleri ve Fiyatları

Tiny House Hakkında Bilgiler

Tiny house ne demek sorusu günümüzde oldukça araştırılan, kişilerin ilgi alanına giren sorular arasında yer almaktadır. Türkçe kelime anlamı; tekerlekli ev, küçük ev, mikro ev olarak tanımlanan Tiny House’un kökeni oldukça eskilere dayanmaktadır. Günümüzde tüketimlerde artış görülmesiyle birtakım alışkanlıklardan kurtulabilmek amacıyla minimal hayat tarzı kabul edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda Tiny House akımının büyümesine neden olmuştur. Kısacası Tiny House doğaya daha yakın olmak, minimal bir yaşam tarzı oluşturmak ve sürdürülebilir hayat standardını kabul etmektir.

Sabit veya tekerlekli olarak inşası oluşturulan Tiny house, şehrin gürültüsünden uzaklaşılmasında ve doğayla iç içe olmayı sağlamasında rol oynamaktadır. Mutfak, banyo, oturma alanı ve yatak odası gibi ana odaların alandan en avantajlı bir şekilde kişilere tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra konforlu ve işlevselliğiyle her bireyin hayalini süslemektedir. Tiny house karavan farklı ebatlarda ve farklı işlevsel özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bunların yanı sıra güneş paneli sistemi, kompost tuvalet, lityum pil enerji depolama vb. özellikleri aracılığıyla sürdürülebilir hayata avantajlar sağlamaktadır.

Neden Tiny House?

Tiny House ilk olarak ABD’de başlayıp günümüzde dünyanın genelinde yaygınlaşan bir yaşam tarzına dönüşmeye başlamıştır. Modern dünyada arz ve talebin artış gösterdiği Tiny house doğa dostu özelliğiyle günden güne her kişinin dikkatini çekmeye başlamıştır. 


Tiny House Modelleri

Tiny House Özellikleri

  • Kolay taşınabilmektedir.
  • Doğa dostudur.
  • Daha az enerji harcamaktadırlar.
  • Temelleri bulunmamaktadır.
  • Tekerlekli bir römork üzerine kurulmaktadır.
  • Ortalama 10 – 30 m2 büyüklüğüne sahiptirler.
  • Minimal yaşam tarzını desteklemektedir.

Tiny House Fiyatları

Tiny house Türkiye fiyatları kapsamında Smart Tiny House firması  her müşterisine uygun fiyat aralıklarıyla Türkiye’nin her yerine hizmet veren büyük bir şirkettir. Bu minimal evlerin fiyatlandırılmasında birtakım faktörler rol oynamakta olup, fiyatlarda değişkenlik görülebilmektedir. En temel faktör ise O1 ve O2 onay belgeleridir. Tiny House'un römorkunun azami ağırlığı 750 kg üzerine çıkmamaktaysa O1 kategorisi içerisindedir. 750 kg üzerinde bulunan römorklar ise O2 kategorisi içerisinde yer almaktadır. Bundan dolayı bu temel faktör sebebiyle fiyatlandırmalarda değişkenlik görülebilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz