Hafif Çelik Evler

Hafif Çelik Yapı Nedir ?

Hafif Çelik Tarihçesi
Genel Olarak Çelik Yapılar;

Hafif Çelik evler ilk olarak 1960 ların başlarında kullanılmaya başlanmıştır. Ahşap ve betonarme yapıların alternatifi olarak bir çok ülkede popülerliğini arttırmaktadır.

Amerika da yılda 500,000, Japonya da 300,000 hafif çelik ev inşa edilmektedir. 1980’lerde yüksek dayanımlı çinko alüminyum alaşım kaplı çelik kullanılabilmesi sistemin gelişimi güçlenmiştir.

Bilgisayar teknolojisinin eklenmesi ile sistemin detaylandırılması ve üretim sürecinin daha hızlı ve hatasız olmuştur.

Hafif Çelik ve makas üretim teknolojisi hızla geleneksel üretim teknolojilerini yakalamış ve uluslararası deneyimlerle kendini geliştirerek eskiye nazaran daha fazla tercih edilir olmuştur.

Gelişmiş birleşim detayları üretim ve inşaat daha kolay, ekonomik ve güvenilir olmuştur. Hafif Çelik sistem uluslararası kodları ve şartnameleri rahatlıkla karşılamış ve yerel otoritelerden de gerekli yasal onayları almıştır.

ABD, Almanya, Kanada, Avustralya, İngiltere, Japonya başta olmak üzere özellikle gelişmiş olan ülkelerde uzun yıllardan beri hafif çelik sistem tercih edilmektedir.Teknoloji zengini evler üretmeye başlamıştır.

Hafif Çelik Üretim
Hafif çelik üretim teknolojileri gün geçtikçe ilerlemekte ve her yeni yılda bir adım daha ileri gitmektedir. Gelişen teknoloji ve yazılımlar ile bu daha profesyonel hale gelmektedir.Çelik üreticilerinin arz ettiği ürünlerin kalitesi artarken bir çok çelik yapıdan uzak duran ülkelerde mecburen çelik yapıya dönmeye başlamıştır.

Çelik yapılar artık birer ihtiyaçtır. Çünkü yapı elemanları arasında çelik kadar kolay işlenebilen ve bu kadar sağlam ürünler bu maliyetlerle elde etmek mümkün değildir. Önümüzdeki yüzyıl içerisinde de bu böyle olacaktır. Çelik zamandan tasarrufu ve hızı ile maliyetleri aşağı çekmete ve daha kaliteli sağlam çelik yapılar için olanak sağlamaktadır.

Bir yapının sağlamlığını kullanılan malzemenin kalınlığından çok statiğine bağlı olduğunu bize açıkça gösteren hafif çelik doğru kullanım ile bir çok zorluğun üstesinden gelebildiğini kanıtlamıştır.

Avrupa'da ve Amerika'da uzun yıllardır yaygın olan çelik ev ve villar şimdi ülkemizde Smart Çelik ve Prefabrik Yapı güvencesi ile sizlerle. Doğru üretim doğru malzeme ile en kaliteli yapılar ortaya çıkabilmektedir. Çelik ve yan elemanlarının tamamen yanmaz olmazı 100 - 150 yıl gibi uzun ömürlü olmasıda kullanımı daha da arttırmaktadır. Hafif çelik üretimler artık daha yaygındır.


Bazı Çelik Ev Modelleri

 

Size Özel Üretimler Sunuyoruz

ve Gerekli Tüm Sertifikasyonu Sizlere Sunuyoruz. Dünya Markası Olmak için Hızlı Büyüyen Türkiye'nin Markası

Bize Ulaşın
12

Ülke


Üretimlerimizi 12 farklı ülkede bir çok firmaya ve bayilere gönderiyoruz.
142

Yapı


Yıllık ortalama 142 münferit proje ve üretime imza atmaktayız.
95

Proje


Büyük projeler ile ilgili yılda 95 yeni proje üretmekteyiz.

Çelik Yapı Üretim Aşamaları

Çelik Yapı Üretim Aşamaları Bilgi Birikim ve Tecrübe Gerektiren Kısa Ama Dolu Dolu Bir Yoldur.
 • Müşteri Talepleri

  Önce müşterilerimizden gelen talepleri dinleriz. Bunun doğrultusunda bir projelendirme yapılır
 • Proje Kontrolleri

  Çizilen projeler müşterilerimiz gittikten sonra son hali için çalışmalar yapılır ve üzerinden tekrar tekrar hatalara yer vermemek için geçirilir.
 • Müşteri Onayları

  Müşterilerimizden onay aldıktan sonra mühendislerimiz tarafından çelik projesi çizilir. Makinalarımıza ait özel bir program ile çizilen çelik projesi statik yapılarak sağlamlık testlerine sokulur.
 • Üretime Hazırız.

  Sağlamlık testlerini sorunsuz geçen çelik modelimiz bir ev olmak üzere fabrikaya üretime gönderilir. Bir taraftanda evde kullanılacak diğer malzemelerin siparişleri verilir.
 • Şantiye İçin Hazırız.

  Üretilen çeliğimiz ve diğer kaplama izolasyon v.s. malzemeler ile kamyonlara ve tırlara yüklenerek şantiye sahasına iner ve montaj başlar
 • Kaba Kurulum

  Kaba kurulumu 3-4 gün içerisinde hızlıca biten evimizin pencereleri ve kapıları takılır. Ayrıca bu sırada elektrik su tesisatları yapılmıştır.
 • İnce İşçilikler

  Kaba kurulumdan sonra boya sıva işlerine geçilir. Fayanslar yapılır, laminanlar döşenir, mutfak dolapları, banyo dolapları, duşakabin, klozet ve musluklar takılır.
 • Anahtar Teslim

  Bütün kontroller yapıldıktan sonra mühendisimiz tarafından eviniz tekrar kontrol edilir ve projeler konusunda hata yapılmadığını onaylar. Evinizi size huzur içinde teslim ederiz.